Jak na triko se šablonou

23. března 2011 v 17:59 | Elysia |  Do It Yourself
Stačí jeden obrázok a staré nudné tričko môže dostať nový život.

Od Elysie prinášam článok, ktorý poradí ako na to.


Autor: Elysia
______________________________________
Jak na triko se šablonou

Tak prvním krokem bude logicky najít si vyhovující šablonu. Buď už máte v hlavě nápad, co by se vám líbilo nebo budete procházet obrázky dokud se vám nějakej nezalibí. Já je hledám buď na deviantartu nebo normálně přes google obrázky. Do vyhledávače pak stačí zadat heslo "šablony", "streetart" nebo asi nejúspěšnější "stencil", popřípadě zadáte ve spojení s konkrétním požadavkem. Jakmile máte vybráno, musíte šablonu vytisknout, přičemž si ji upravíte do požadované velikosti. Já tisknu na obyčejnej papír, tvrdší by byl možná lepší, ale zase se blbějc vystřihuje. Takže když chci na triko třeba Elvise, tak si najdu "elvis stencil", vyjede mi několik možností, vyberu tu, co chci, tisknu a pak vystřihuju...že vystřihuju to černý, nemusím asi dodávat:D.

Jakmile mám vystřiženo, vyberu si triko, či jiný oděv, chcete-li, a začnu s finální částí. Já používám fixy na textil Centropen, jsou normálně k sehnání v papírnictvích, jedna je asi za 11 Kč.
To jsou ony, tuším, že existuje černá, červená, modrá, zelená a žlutá. Většinou šablonu na triko jen přiložím, pokud má víc detailů a nechci aby se pohnula ani o kousek tak ho k triku přilepím v rozích izolepou:D. Důležitá věc je podložka! Fixy sice neprosakujou nějak extrémně, ale trochu přece jen a tak je dobrý mít mezi předním a zadním dílem trika tvrdší podložku. Ono se to na tom i líp maluje. Nebo spíš vyčmárává. Jakmile máte vyčmáráno stačí šablonu sejmout a nechat zaschnout. I když já to vlastně spíš dělám tak, že objedu obrys, šablonu sundám a pak vykreslím, je to pohodlnější.

Tipy na závěr:
Pokud jste holka a nejste úplně jak prkno, je lepší situovat obrázek až pod prsa bo se vám jinak pak roztáhne a vypadá to divně.
Je lepší volit bavlněné věci s co nejmenším vzorkem, čili co nejhladší.
Prát můžete normálně v pračce s ostatním prádlem. Nemusí se zažehlovat a ani při prvním praní nepouští. Nebo aspoň já jsem s tím nikdy problém neměla.
Pokud máte motiv s drobnými detaily a papír je vystříhán tak, že je tam hodně úzkých výběžků hrozí při přílišném promočení fixem jejich odtržení takže kolem takových drobností opatrně nebo šablonu tiskněte na tvrdší papír.
Jak dlouho jedna fixa vydrží se mě neptejte. Záleží na velikosti obrázku celkově, ale hlavně na velikosti vybarvované plochy.
No snad to bylo dost srozumitelné, ale kdyby měl někdo ňákej dotaz, stačí se ozvat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 eevi eevi | 2. srpna 2014 v 17:40 | Reagovat

chybí mi tu obrázek výsledného trička.... :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama