Cybergoth - gothika?

29. ledna 2011 v 13:48 | Monica Otmili

________________________________

Cybergoth - gothika?

Nedávno jsem opět zabrouzdala na youtube.com
pustit si nějakou hudbičku. Vzala jsem to od metalu, přes darkwave, dark electro až k EBM. Když jsem dorazila k dark elektru, v odkazech se mi začaly objevovat dosud neznámé věci. A i tohle se považuje za gothic hudbu, ale když to porovnáme třeba se Sisters of Mercy, tak se to neskutečně liší. A k písničkám přišla i videa plná fotek cybergoths. Tenhle "styl", nebo-li jakousi "odrůdu" gothiky už také znám nějaký ten pátek.


Když ale porovnáte "normálního" gotika s cyber gothikem, před vašima očima nastane jakýsi šok. Takže bacha, pokud patříte mezi ty, co si stále myslí, že gothici musí nosit stále jen černou a jsou neustále v depresích, tak tahle skupina vás od těchto myšlenek odradí. Stačí se na ně podívat - hýří barvami, žádné ívl pohledy, ani fotky v loužích krve (které stejně nejsou gothické, i kdyby se v té louži válela na smrt bledá slečna v dlouhých černých šatech. Vaši pozornost zaujmou také zajímavé vlasy - nebo spíš příčesky v zářivých barvách, s různými trubkami, hadičkami, pásky atd. V méně prostorovém případě objevíte dredy. Ovšem i dredy některým cybergoths sluší. Nezvyklé nejsou ani různobarevné, nebezpečně vyhlížející plynové masky či rádoby svářečské brýle. A samozřejmě spousta PVC a barvy, barvy a barvy.

Už jen z youtube mi bylo jasné, že cybergoths považují za svou elektronickou hudbu. Zapátrala jsem na netu a tohle "podezření" se mi potvrdilo. Zkuste si něco takového pustit a při tom sledovat fotky cybergoths. Jak se cítíte? Na mě celé to spojení působí jako z daleké budoucnosti či z nějakého sci-fi.
Avšak i dark electro s EBM bývá považováno za gothickou hudbu. Mohou být tedy oni považováni též mezi gothiky? Z hudby vyplývá, že nejspíš ano, ale mě se to moc nezdá. Nevím jak vy, ale pro mě je jejich odlišnost od goths až moc velká. Tetička Wiki říká, že cybergoth je samostatná subkultura, jež se odklonila od gothiky a spojila s bůhví čím vším. Ovšem věřit 100% wikince by mohl jen hlupák. Přece však jen i mně přijde tenhle názor takový pravdivější.

Každopádně ať je to jen "odrůda" gothiky, či už jiná subkultura, dost mě to zaujalo a celkem se mi i líbí. Ovšem něco je na mě moc přeplácané a některá hudba až moc elektronická.
Jinak na ulici jsem žádného cyber gothika nepotkala, vlna cybergothiky nás tedy moc nezachvátila. V cizích zemích najdeme i speciální obchody pro cybergoths s takovou nabídkou, že by se nám z toho zatočila hlava. Hodně se mi líbí jejich vlasy propletené různými příčerky a trubičkami. Dokonce jsem někde objevila obrázek slečny, jež měla mezi dredy nadkládané tužkové baterky podle velikosti. :) Bohužel se mi ho nepodařilo najít znovu. Mám ráda fotky lidí, jež jsou vyfoceni se zaměřením na jednu či dvě barvy. A na někom nevypadají ani ty masky zle.

Posuďte sami - pořád ještě gothic, nebo už něco jiného?

Slečně to moc sluší. Chválím pěkné dredy.   
(Zdroj - www.google.cz bližší zdroj jsem neobjevila)


Tenhle obrázek mám moc ráda. Slečna má moc pěkné vlasy a maska jí k tomu sedí. Držte se, ale jen za tu masku dáte 79.90 $  !

Tak tady máme i nějakého chlapíka. Myslím, že bez té masky by to stačilo, ale budiž.
Tak tohle už je na mě moc přehnané, opravdu jak takový robot na dálkové ovládání. Nicméně na slečně to vypadá celkem zajímavě.

Tohle už je naprosto moc. Ani nepoznám, co je to za pohlaví - že by hermafrodit? :)
(zdroj - www.google.cz nenašla jsem bližší zdroj)

A na závěr pro porovnání "normální" gothička.
(
(zdroj - www. google.cz → http://liquidlost.blog.cz )

Tak co na to říkáte? Pěkné, nebo nevkusně přeplácané? A myslíte, že se dají zařadit mezi gothiku, nebo se již od goths odklonili a mají vlastní subkulturu?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 IvušQa IvušQa | Web | 29. ledna 2011 v 13:57 | Reagovat

KRÁSNY BLOG! :)

2 lostinthedark lostinthedark | Web | 29. ledna 2011 v 14:22 | Reagovat

Hm... ja som niekde čítala , že cybergothicov je príliš málo na to aby sa to dalo označovať za osobitý štýl a preto sú zaraďovaní pod gothicu.No neviem , čo je na tom pravdy...
Inak , mne hudba príde dosť odlišná , už len preto , že to má pramálo s rockom...

3 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 30. ledna 2011 v 18:42 | Reagovat

[2]: Ne jen ta hudba je odlišná, takže se mi to jako gothika moc nezdá.

4 VALDEZReyna24 VALDEZReyna24 | E-mail | Web | 4. ledna 2012 v 2:40 | Reagovat

People in the world take the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> from various creditors, just because this is fast and easy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama