Září 2010

Skutečná Gothic Subkultura

29. září 2010 v 9:16 | Shadows & Illusions |  Naše články
________________________________

...Skutečná Gothic Subkultura...

14. září 2010 v 11:47 | Shadows & Illusions |  ...Gothic...
Gothic subkultura je hnutí určité skupiny lidí, poslouchající stejný hudební styl a oblékající se do určitého typu oblečení. Důležitá je hudba. Bez hudby by gothic hnutí nevzniklo. Všechno ostatní už je více méně individuální, ovšem prvním viditelným znakem, kterým se goths liší je oblečení.
Zde se dostáváme do určité spojitosti mezi hudbou, oblákání a vůbec s historií. Gothic hudba se vyvinula z PUNKU. V 80.letech zaplavila Velkou Britanii vlna punku a některým lidem se to nelíbilo a rozhodli se vzbouřit a vytvořit také něco jiného, co by zaplavilo svět a to se také povedlo. V 80.ltech vzniká hudební styl nazvaný gothic rock, který se vyvinul z post-punku. Měl v sobě punkové prvky, ovšem temný nádech, klidnější atmosféru a temné texty a v tomhle všem viděla spousta lidí inspiraci.
Jak už jsem zmínila, vše vzniklo díky punku, proto první oblečení, které první příznivci tohoto stylu začali nosit, se až tak od punkerů nelišilo. Vysoká číra, upnuté kalhoty, bundy s nášivkami oblíbených kapel, roztrhané punčochy navlečené na rukou… Ale především černá barva a výrazné líčení. Záměrem toho všeho bylo vzbouření, chtíč šokovat, lišit se a odtrhnout se od většiny.
Gothici ovšem nejsou pouze posluchači stejné hudby a stejného stylu oblékání. Každý v tom může vidět něco dalšího a jiného, možná by se, ale celkově dalo říct, že gothic subkultura je jedním z možných způsobů, jak najít sám sebe, jak zapadat mezi určitou skupinku lidí, ale přesto být jiný, originální, nápaditý ale především být originál. Spousta goths proto upřednostňuje DIY - tedy udělej si sám. Dále také mají podobné názory, podobné koníčky a další věci. Říkám podobné, protože jak už to tak bývá celkově, ne s každým souhlasí a ne každého baví to, co druhé. Gothic je vyjádření své individuality.
Vrhněme se, ale teď k hudbě. Již zmiňovaný gothic rock, post punk, death rock, darkwave, new-wave, dark ambient, synthpop, batcave atp. Do všech těchto stylů můžeme zařadit snad všechny gothic kapely; The Sister sof Mercy, Siouxsie and The Banshees, Bauhaus, Christian Death, Gitane Demone, Bella Morte, The Birthday Party, Joy Disaster, Theatre of Hate, Joy Divison a další.
Vaše Shadows & Illusions

Umění, ideologie a náboženské prvky v gothické subkultuře (druhá polovina)

22. září 2010 v 9:41 Všetky články

Umění, ideologie a náboženské prvky v gothické subkultuře (druhá polovina)

Zdroj:

Pokračování článku "Počátky gothické subkultury"
Vliv umění
Gothická subkultura je ovlivněna různými uměleckými směry- ne jenom hudbou- ale i malířstvím a fotografií. V těchto pracích se objevují mystická, morbidní nebo romantická témata, ve fotografiích a obrazech můžeme najít široké spektrum variací od erotiky, až po romantické obrázky duchů a upírů. Preferovány jsou tmavé barvy a mnohdy dramatické výjevy, jako příklad mohu uvést například malířku Anne Sudworth, která je známá díky svým temným obrazům s noční tématikou a z fotografů stojí jistě za zmínění belgičanka Viona, jejíž práce jsou velmi známé (hlavně díky fotkám z Wave Gothic Treffen) S gothickou subkulturou je spjato i mnoho "negothických" umělců jako je Gerald Brom, Nene Thomas, Luis Royo, Jhonen Vasquez nebo H.R Giger.


Počátky gothické subkultury (první polovina článku)

14. září 2010 v 14:11 Všetky články

Počátky gothické subkultury (první polovina článku)

Zdroj:

Přeloženo z Wikipedie (zkrácená verze).

Počátky
Koncem sedmdesátých let, bylo v Británii poměrně málo kapel, které se mohly označovat žánrem gothic, přesto netrvalo dlouho a už v letech osmdesátých se "gothic rock" stal samostatným subžánrem post-punku a začala se formovat samostatná skupina příznivců této hudby. Tato scéna získává své jméno z titulku článku publikovaném magazínem UK rock weekly: 'The face of Punk Gothique' napsaném Stevenem Keatonem a publikovaném v únoru léta páně 1981. Otevřením klubu The Batcave v červenci 1982 v Londýně získávájí tito lidé půdu pro rodící se Gothickou scénu a termín Batcaver později dává jméno old-schoolovým goths.
V Německu byli goths označováni jako "Gruffies" což v překladu znamená něco jako sklepní nebo záhrobní stvoření. Tito gruffies byli ovlivněni směsicí gothic s new vawe a prvky novoromantismu a byli to právě oni, kteří vytvořili první stádia Dark wave kutury.

Alica (LiLith)

6. září 2010 v 14:01 Naše kresby a grafika
Autor: LiLith

Alica
Všetky  kresby a fotky LiLith nájdete v jej galériiGoths in Singapore

3. září 2010 v 9:18 Videa
Hmm..musím asi založiť rubriku Videa :D

Ale musím povedať, že toto je dobré video.


Wild Roses Party (2.10.2010)Trnava, SR

3. září 2010 v 9:01 Akcie a koncerty
Wild Roses Party

Kedy: 2.10.2010, 20:00
Kde: K-klub, Trnava
Vstup: 3 Eura

Wild Roses Party

Toxic Party 3 (25.9.2010) Bratislava, SR

3. září 2010 v 8:56 Akcie a koncerty
Toxic Party 3

Kedy: 25 septembra, 21:00
Kde: Malí Františkáni Nám. SNP 24, Bratislava
Vstup:  3 EUR

DJ's:

- SANDMAN [dark electro]
- dIGIMURDER
[techno-industrial / powernoise]
- ZЧDЯДТЄ PROJECT [aggrotech / cyberindustrial / goth electro]

Toxic Party 3

Batcave Party (11.09.2010) Bratislava, SR

3. září 2010 v 8:54 Akcie a koncerty
Batcave Party
Kedy: 11.09.2010, 22:00
Kde: Bratislava, Subclub

Batcave

Pozéři

3. září 2010 v 8:48
Autor: Lilithen
________________________________

Pozéři

Úterý v 13:43 | Lilithen |  MOJE NAZORY
Kde se vlastně lidé, co podávají dezinformace o gothické subkultuře berou?

Když jsem přemýšlela nad důvody, které vedou lidi k tomu, že se z nich stávají pozéři, nad všemi jako temný stín nad Mordorem visel nedostatek informací. Ať už jsem vymyslela jakoukoli přícinu, vždy jsem se nakonec dostala k tomu, že pozéři vznikají z neinformovanosti.
Vezměme si na pomoc průměrnou mladou slečnu. Ze svého okolí znám mnoho lidí, kteří v rámci hledání sama sebe skáčí od jednoho stylu k druhému. Jeden den se jim líbí gothická subkultura, další den holdují EMO. Většinou uvidí na internetu obrázek nějakého člena těchto subkultur a řeknou si "Jé, takhle úžasně bych chtěl vypadat". Pokud si chtějí najít o svém vyvoleném stylu něco více, zadají do vyhledavače kupříkladu "gothic". A co jim vyjede? Stovky odkazů říkajících, že gothic je životní styl, do kterého se člověk rodí, nebo že gothici nosí neustále černé oblečení a holdují satanismu. Mezi všemi těmito stránkami se najde sotva pár, na kterých lze najít, že gothic je vlastně hudební gothická subkultura, která vznikla z post punku. Bohužel většina těchto lidí si přečte jen prvních pár stránek, na kterých se píší výše zmíněné bludy, a k těm kvalitnějším se nedostane.
Nebo ještě hůř - myslí si, že se k nim dostali, když narazí na nějakou neblogovou stránku, kupříkladu jako http://gothic.hu.cz/. Řeknou si zřejmě, že když je to profesionálně vypadající stránka, bude se tam nejspíše psát pravda. Ale ouha, ona nepíše. A tak si opět další lidé myslí, že "gothic" vzniklo z anglického "ghost".
Ovšem ne všichni pozéři jsou naprosto neinformovaní. Někteří jsou informovaní vcelku dobře, jen mají ke svým v jádru dobrým informacím přivázány ty méně dobré informace. Kupříkladu gothická hudba. Když už některý pozér ví, že holduje hudební subkultuře a ne spolku lidí chodících v černém a vyznávajících Satana, bohužel si k hudbě patřící do gothic přiřadí něco jako gothic metal a podobně. Dobrá, gothici nemusí poslouchat jen goth rock či jiné styly spadající do gothické subkultury, ale když někdo tvrdí, že gothici poslouchají hlavně gothic metal, do kterého navíc přiřadí CoF nebo Nightwish, už tu něco nehraje.