Goth kdysi a dnes

2. července 2010 v 13:54
Goth kdysi a dnes
Autor:Ginger
________________________________

Podívejme se na to trochu z blízka....
Představte si, že se ocitnete v Londýně...dejme tomu před nějakým zajímavým vystoupením v Batcave.Kolem vládne vzrušení z nastávajících okamžiků.Když se rozhlédnete, uvidíte spoustu extravagantně oblečených lidiček.....na hlavě má drtivá většina z nich pořádné číro a na make-upu taky nikdo moc nešetří....prostě pravý underground.

A podívejme se na tuto situaci dnes.Řekla bych,že v dnešní době spíše než ukázat pravou podstatu subkultury je hlavním motivem se zviditelnit (neplatí to o všech,spousta lidí co znám to bere jako svoji součást....životní styl,ideologii,přesvědčení...).Nenalhávejme si,že nikdo takový mezi Goths není.
Kam se vytratila všechna rebélie...která byla defacto duší celé subkultury....? Nebo si snad myslíte, že to je tím, že už není proti čemu rebelovat? Omyl...vždycky se najde nějaký podnět.....nějaká hnací síla, která zažehne tu pomyslnou jiskru.

Místo toho se v Gothické subkultuře objevují stále nové a nové styly a podstyly.Když bych je měla spočítat.....tak by to snad ani nešlo...a ještě bych na spoustu z těch všech mutací zapomněla.

Každopádně....abych nebyla jenom negativní....úctyhodné je to,že tahle kultura se drží už nějakejch 30 let....což je docela obdivuhodná doba.A pokud chcete trochu povznést ,,morálku" dnešních neználků,případě všeználků typu Mansonites a Metalheads.

Takže....jak to vidíte vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ginger Ginger | Web | 2. července 2010 v 15:26 | Reagovat

ajajaj...:D ono už je to tady...:D

2 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 12. července 2010 v 17:12 | Reagovat

Představa z minulosti je rozhodně lákavější než přítomnost.
Neřekla bych, že dneska Goths chybí rebelie, i když jich osobně moc neznám. Častěji se právě setkávám s lidmi, kteří to berou jen jako zviditelnění a nemají v podstatě ani páru o tom, že nějaká gothická subkultura existuje^^ Ale nejlepší je to neřešit, protože je to přejde.
Co se týše těch podstylů apod. tak to se spíš bere jako legrace...nebo jsem ještě nikdy nepotkala někoho, kdo by to bral vážně. Spíš mi to opravdu přijde jako vtipné oživení.

3 Ginger Ginger | Web | 14. července 2010 v 10:22 | Reagovat

[2]: věř mi,že znám lidi,kteří třeba v Cyber normálně choděj :D
ale to je jedno.....nevim,asi sem divná,ale mě v téhle době chybí nějakej specifickej náboj,jako kdysi :D ale asi je to jen můj pocit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama