Červenec 2010


Mé začátky

24. července 2010 v 15:44
Mé začátky

Autor:Ginger
________________________________

Tohle téma měsíce je opravdu veselé.A když nad tím tak přemýšlim,tak moje začátky veselé opravdu byly,když se ohlédnu těch několik let na zpět.

A jak to všechno začalo? Krom toho,že jsem byla (pro info.teď už ani moc ne velký) otaku...sledovala jsem zarytě každý večer tak 3-4 anime....a časem jsem narazila na ty roztomilé gothické lolitky,kterým jsem po nějaké době naprosto propadla (ale pravda...nebylo to hned).Začala jsem poslouchat kapely jako Evanescence a pak tedy symfonický metal,který mě poněkud zmátl (neprotáčejte oči....každej nějak začínal :D).I v dnešní době se setkáváme s lidmi,kteří považují za gothickou hudbu Nightwish nebo Within Temptation.Jednoho dne jsem však dostala poněkud tvrdou lekci od několika pravých (?) goths....což mě od subkultury dost odradilo.
Ukázalo se,že o tom nevím prakticky nic....a tak jsem přesedlala na metal.....rok se s rokem sešel a já přišla na to,že mě to ke gothické subkultuře táhne zpátky.....proto jsem se pomaličku začala nořit do tajů této společnosti...začala jsem objevovat kapely,zpěváky,modelky....a celkově jsem se začala po té dlouhé době pasivity činit.A řekla bych,že to pro mě bylo velkým přínosem.

Teď přímo pláču nad těma všema dáárk end ívl blogama 13-14 letých děvčat,které toho vědí asi tak stejně jako já ve svých začátcích.Ovšem.....kdo ví...možná se po pár měsících ,,hledání" nakonec doberou k tomu,co je pro ně to pravé.A nikdo netvrdí,že se z pozéra nemůže stát právoplatný goth (to platí ovšem jen o těch,kteří mají smysl pro to objevovat nepoznané a těch,kteří to neberou jen jako módní záležitost).

Takže....i přes počáteční zatracování těch,kteří se mě pokoušeli dostat skrze moji neznalost na kolena.....jsem jim vděčná.Protože nebýt jich,nejsem nejen tady,ale nezažiju tolik zajímavých okamžiků a neznám tolik úžasných lidí....

A toť byly mé začátky.

Ako z reťazí

15. července 2010 v 18:47
Ako z reťazí
Autor: Foxiss
________________________________

Na úvod len toľko, že som sa rozhodol články o goths (a celkoho o subkultúre) písať len sem, na mojom blogu ich nenájdete, ten sa nateraz uberá trochu iným smerom.  Našiel som si trochu čas rozpovedať vám krátky príbeh, keď sa životné udalosti a novinky začnú valiť, ako keď sa lykan Lucius odtrhne z reťazí :D Ale poďme trošku k veci..

Faith And The Muse (6.8.2010) Praha, ČR

11. července 2010 v 15:27 Akcie a koncerty
Kedy: 6.8.2010
Kde: Exit-Chmelnice, Praha

FAM

Night Side vol.4 (10.9.2010) Praha, ČR

11. července 2010 v 15:25 Akcie a koncerty
 Night Side vol.4
Dátum: 10.9.2010
Kde: Exit-Chmelnice, Praha
Viac info: TU

Clan of Xymox (HOL/DE)
Two Witches (FIN)
Red Emprez (PL)
L'ahká Múza (SK)
Jyrki Witch & Zynthexia (FIN)

Gothument

11. července 2010 v 10:09 Videa
Na toto video som narazila už pred dávnymi časmi. Je to asi jediné slovenské goth video, ktoré stojí za to :D


Mescaline Babies - Skeleton Kids

8. července 2010 v 11:21 Hudba

Unlistenable EP si môžete zadarmo stiahnuť LiLith - ešte raz

8. července 2010 v 10:21 Členstvo


ÁNO
Prvýkrát to bolo nie, pretože si ešte nemala žiadne články o gothic, to si si však rýchlo doplnila.
Ešte sa u teba nejaké medzery nájdu, ale každý z nás sa neustále učí, veď učenie je nikdy nekončiaci proces, a tak dúfam, že ti tento klub pomôže pri objavovaní nových kapiel a rozširovaní obzorov :)

Téma na mesiac Júl

5. července 2010 v 13:41 Novinky
Prvá téma sa akosi neujala, či to bolo samotnou témou alebo len nedostatkom času skutočne netuším.
Snáď to pri tejto téme bude trochu iné.
_________________

Témou na mesiac Júl/Červenec je
Moje začiatky

Ako ste sa vy dostali ku goth subkultúre? Kde ste sa s týmto slovom prvýkrát stretli? Ako vyzeral váš vývoj v názoroch? Ako sa počúvanie goth hudby prejavilo navonok a podobne...Jednoducho...ako ste ako goth začínali.
Určite je veľa o čom sa tu dá písať...
________________

Najlepšie bude, ak mi tie články pošlete alebo na mail saeris@azet.sk alebo si ich dáte na blog a do komentárov vložíte odkaz.

Teším sa na vaše názory a postrehy. ;)


_______________________________________________________

P.S.: Ak by ste mali záujem napísať nejaký článok na minulú tému, len smelo do toho :D

Legion - Premonition

5. července 2010 v 13:32 HudbaGoth kdysi a dnes

2. července 2010 v 13:54
Goth kdysi a dnes
Autor:Ginger
________________________________

Podívejme se na to trochu z blízka....
Představte si, že se ocitnete v Londýně...dejme tomu před nějakým zajímavým vystoupením v Batcave.Kolem vládne vzrušení z nastávajících okamžiků.Když se rozhlédnete, uvidíte spoustu extravagantně oblečených lidiček.....na hlavě má drtivá většina z nich pořádné číro a na make-upu taky nikdo moc nešetří....prostě pravý underground.

A podívejme se na tuto situaci dnes.Řekla bych,že v dnešní době spíše než ukázat pravou podstatu subkultury je hlavním motivem se zviditelnit (neplatí to o všech,spousta lidí co znám to bere jako svoji součást....životní styl,ideologii,přesvědčení...).Nenalhávejme si,že nikdo takový mezi Goths není.
Kam se vytratila všechna rebélie...která byla defacto duší celé subkultury....? Nebo si snad myslíte, že to je tím, že už není proti čemu rebelovat? Omyl...vždycky se najde nějaký podnět.....nějaká hnací síla, která zažehne tu pomyslnou jiskru.

Místo toho se v Gothické subkultuře objevují stále nové a nové styly a podstyly.Když bych je měla spočítat.....tak by to snad ani nešlo...a ještě bych na spoustu z těch všech mutací zapomněla.

Každopádně....abych nebyla jenom negativní....úctyhodné je to,že tahle kultura se drží už nějakejch 30 let....což je docela obdivuhodná doba.A pokud chcete trochu povznést ,,morálku" dnešních neználků,případě všeználků typu Mansonites a Metalheads.

Takže....jak to vidíte vy?

LiLith

1. července 2010 v 12:38 Členstvo
LiLith
nadia-lilith.blog.cz

Bohužiaľ tentoraz NIE
Blog nie je zlý, aj keď si ešte len na začiatku. Síce máš nejaký ten článok ohľadom témy tohto klubu, bohužiaľ však je potrebný tvoj vlastný článok o gothic.
Ak niekedy niečo napíšeš, kľudne sa opäť ozvi :)

darknome

1. července 2010 v 12:33 Členstvo
Darknome
darknome.blog.cz

NIE

Aj keď máš blog krátko a plný zaujímavých článkov, predsa tam nie je to, čo je pre tento klub podstatné: články o gothic.
nemusí to byť celá rubrika, len nejaké vlastné dobré články.
Ale vkus máš dobrý, to treba uznať.
Napriek nie dúfam, že sa aspoň zapojíš do diskusií, ktoré tu časom pribudnú :)